Iveta Komárová

Iveta Komárová
Studio jógy DUHOVÉ ZVONKY v Pardubicích

www.duhovezvonky.cz

FB-f-Logo__blue_29Iveta

 

 

Iveta je absolvent Power Yoga Akademie Praha, manažerka Studia jógy Duhové zvonky v Pardubicích, organizátor promo akcí, PR aktivity

 • učitelství pro 1. stupeň ZŠ – Ostravská univerzita r.2000
 • aromaterapie a aromamasáže Dexter Academy (r.2011)
 • instruktor powerjógy – Power Yoga Akademie Praha, akreditovaný kurz MŠMT (150hod.) r.2012
 • power vinyasa jóga  – semináře Power Yoga Akademie r.2013
 • jóga pro děti Pavla Hájka – semináře Power Yoga Akademie r.2014
 • metodika cvičení dětské jógy – ČADJ Praha, akreditovaný kurz MŠMT (36hod.) r.2014
 • Kurz jógy pro pokročilé 50+ (50hod.) – Power Yoga Akademie Praha. r.2015
 • Vitální (hormonální) jóga – seminář Power Yoga Akademie Praha, r. 2015
 • Hormonální jógová terapie dle Dinah Rodrigéz, Pavla Rožumberská, seminář Praha, r. 2016
 • JINová jóga  – seminář Power Yoga Akademie Praha, r.2016
 • pedagogická praxe 8 let, lektorská praxe jógy 5 let
 • živnostenské oprávnění k lektorské činnosti jógy
 • manažerka a lektorka Studia jógy Duhové zvonky v Pardubicích – od r.2014
 • lektorka jógy pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a pedagogů volnočasových aktivit pro Pardubický a Královéhradecký kraj
 • lektorka jógy v Power Yoga Akademie Praha
 • výsledky mých originálních nápadů dva roky publikoval známý měsíčník Praktická žena(r.2008-2010)
 • organizování promo akcí pro veřejnost  (Krajská knihovna v Pardubicích, veletrh Kreativ, závody na koloběžkách, Maraton jógy, 108 pozdravů slunce a další.
 • reference mi poskytli moji věrní zákazníci, o které jsem se svědomitě a věrně starala přes 6 let během tvorby z textilu.

Na prahu čtyřicítky něco za sebou.

Vyjádřeno důležitými životními mezníky od prahu dospělosti: 
děti – katedra – poslední zvonění  – IT – miminko – textil hand made – e-shop – komunikace – prodej – kultura – hledání  –  jóga – růst – rozvoj

V číslech:
státnice za šest, pět pracovních profesí (učitelka, analytik, textilní výtvarnice, PR koordinátor, lektorka jógy), 421 km při stěhování z jihu na sever a 451 km ze severu na jih, zapuštění kořenů uprostřed, pět let blogování, to je popsaných přes 1000 stran ve wordu, přes 4000 kusů vyrobených textilních hand made, několikery zničené kalhoty od barev, stovky zpocených triček z tělocvičny, desítky upečených fantastických ovocných koláčů a plnou bednu korků od vypitého vína. A najde se toho mnohem víc…

Co mě dovedlo k tomu, kde jsem dnes? Hledání alternativních cest léčby běžných onemocnění, poznávání východních filozofií vedoucích k duchovnímu rozvoji, zvědavost, že v životě jde o něco víc. Skvělá literatura, skvělí přátelé, skvělé možnosti. Zajímá mě vše, co je přirozené, krásné a vedoucí k rozvoji. Co v nás probouzí svobodu, sílu a lásku.
Jedna úžasná pedagožka to naznačila jasně křídou na tabuli: kreslila klubíčko, které se rozmotává…víc a víc a víc…které se rozvíjí. Jako naše duše, jako naše já.

Učím se poznávat sebe i druhé. Své schopnosti, limity, hranice, své já. Tvořím sebe, tedy jsem.

Miluju jógu. Cvičím a předcvičuji. A filozofie jógy ke mne pomalu promlouvá, dostávám se víc k sobě a svému vnitřnímu světu.

Od dynamičtějších lekcí jógy se posouvám k lekcím zaměřeným na protahování a vědomou práci s tělem i dechem, od lekcí skupinových k lekcím individuálním. Spojení odborných vědomostí o anatomii lidského těla, znalostí o vývojové kineziologii pohybu a zkušeností z masérské praxe mého manžela Martina i mého vlastního (někdy bolavého) těla vycházím se cvičením jógy vstříc i těm, kteří mají zdravotní problémy, ale chtějí svému tělu vrátit zdraví, vitalitu a hlavně radost ze života.

Pomáhám také druhým hledat kořeny jejich bolístek v duši i na těle. Učím se být trpělivým posluchačem a jsem vděčná za chvíli, kdy mohu být průvodcem a rádcem na cestě vašeho i svého osobního rozvoje. Pomáhám druhým i sobě objevovat radost, štěstí a lásku, vědomě, tady a teď.

Vím, že certifikáty nejsou klíčem k úspěchu, ale jsou dobrým odrazovým můstkem…Důležitá je praxe s vámi a také přesvědčení, že to, co dělám a nabízím, myslím vážně.Těší mě být u toho, když vám září oči radostí, štěstím a láskou. A o to mi jde… probouzet je ve vás.

Po mnoha letech jsem vrátila i k józe s dětmi. Jejich spontaneita a radost z přítomného okamžiku mě nabíjí skvělým nábojem, který ráda přenáším do lekcí s dospěláky. Baví mě hrát si a nebrat ten život aspoň někdy tak vážně… A v tom jsou děti báječní učitelé.Skvělou inspirací je pro mne i moje dospívající dcera, která jógu nadšeně cvičí s námi.

V Pardubicích jsem otevřela Studio jógy Duhové zvonky, ve kterém svou praxi s vámi i s vašimi dětmi a dalšími příbuznými mohu rozvíjet naplno. Těší mě, že do našeho rodinného studia jógy chodí celé rodiny a tím se naplňuje moje přání a vize rodinné a komunitní pospolitosti.

Pořádám semináře, workhopy a dílny s tématikou okolo všeho, co mě zajímá, inspiruje a rozvíjí.
Jsem ve fázi, kdy vše, co vím, umím a znám, předávám s radostí a nadšením dál…