Marek Řihák

Marek ŘihakMarek Řihák
FLOW  YOGA STUDIO KROMĚŘÍŽ
www.flow-yoga.cz

FB-f-Logo__blue_29 Marek

 

 Marek, věk 40 let, inženýr ekonomie, profese daňový poradce, 1/2016 absolvent studia Hathajóga na Power Yoga Akademii u Václava Krejčíka v Praze.

K józe jsem se dostal cestou, jež vedla od sezení u počítače, studium ekonomie, daňového poradenství, hodin kancelářské práce přes cvičení na bolavý krk a záda. Vždy mě k tomu bavila filosofie náboženství a psychologie, ze sportů cyklistika a turistika více než kolektivní sporty a v józe zjistit, že jdou zdánlivě vzdálené cesty spojit v jeden všeobjímající celek.

V současné době mám na józe rád: splynutí s dechem, hledání vnitřního já při cvičení a meditaci, očišťující prožitky při uvědomělém nastavení těla a zdroj pro mne tolik potřebné pokory a klidu, posílení těla a v neposlední řadě i hladší rehabilitaci po operaci kolene.

 O lekci:

Hatha Flow Yoga

Dopřejeme si úvodní pranajamu, a pak spojíme odkazy tradiční Hathajógy do sekvence pohybů, které budou přirozeně přecházet z jedné pozice do druhé. Budeme zkoumat varianty Pozic v sedě, Pozdravu slunci, Hory a pak si pohrajeme s balančními pozicemi. Všechny pozice pro zvýšení flexibility, axiálního postavení těla a posílení svalstva budou lehce modifikovány a volitelně stupňovány tak, aby byla tato lekce přístupná pro všechny.

Svázání dechu s pohybem těla během flow a postupné prohloubení pozic do možností přítomného okamžiku nám umožní volný tok energie a současně poskytnou relaxaci pro naši zaneprázdněnou mysl.