Romana Klášterecká

Romana Klášterecká

FB-f-Logo__blue_29Romana

Power yoga k ní přišla v roce 2002 díky – Vaškovi Krejčíkovi – a neopustila ji dodnes. Živým důkazem toho je samotné Happyoga studio. Romana je nejen jeho majitelkou, ale především jeho srdcem.. Je zastánkyní vysoce individuálního přístupu ke studentům. Usiluje o harmonický rozvoj těla i duše a o integraci power jógy a radosti, kterou tato jóga přináší, do jejich každodenního života.

Zájem o tichou sílu jinové jógy ji v roce 2015 přivedl až do vancouverského kurz Yin Yoga teacher training k samotnému Bernie Clarkovi, kteří patří mezi zakladatele a propagátory této jógy.

V následujícím roce se nadále vzdělávala u další respektované učitelky Sarah Powers v Londýně. Jinovou jógu nadšeně lektoruje a své zkušenosti ráda předává dál ať v rámci Happyoga studia nebo jako lektorka Power Yoga Akademie.

 

Jinová jóga na Maratonu jógy v Pardubicích – po aktivním jógovém  dni nás čeká krásné a klidné zastavení s jinovou jógou. Budeme odpočívat a zažívat krásný den.

V jinové józe využíváme působení gravitace a v pozici necháme naše tělo dosáhnout takovou hranici, která je pro tělo příjemná, ale zároveň cítíme snesitelný tah, případně tlak na tkáně.

Část těla, kterou v pozici vnímáme je různá a individuální a je dána anatomickými rozdíly, momentálním fyzickým i psychickým stavem, pohybem, kterému se věnujeme a různými jinými faktory.

Do pozice se nesnažíme přitahovat, ale přijímáme hranici, kterou nám dává naše tělo a která se postupně s výdrží posunuje. Indikátorem toho, zda v pozici nejsme příliš hluboko může být náš dech – pokud přestane volně proudit tělem, je vhodné se vrátit o krok zpět.

Lekci si hlavně krásně užijeme, těším se na Vás 😊

Namaste.